E-Ticaret Siteleri İçin Ödeme Yöntemleri

E-Ticaret Siteleri İçin Ödeme Yöntemleri
  • 10
    Şub

Web tasarım teknikleriyle iyi bir e-ticaret tasarımına ve hatta yazılımına sahip olmak e-ticaret sitenizin bittiği anlamına gelmiyor. Ödeme yöntemleri, kargo metodları, sipariş durumları gibi bir çok noktaya dikkat etmek gerekiyor. Bu noktalar içinde en fazla öneme sahip olanı şüphesiz ödeme yöntemleri. Çünkü ödeme yöntemleri müşteri tarafından bakıldığında ” güvenilir ” olmayı gerektiren başlıca nokta.

Peki e-ticaret web sitelerinde hangi ödeme yöntemleri yaygın olarak kullanılıyor ?

Kapıda Ödeme
Müşteri siparişi verdikten sonra kapıya gelen kargo firmasına ürünü teslim alıp kontrol ettikten sonra ödeme yapabilir. Bu müşteri tarafından oldukça güvenilir bir ödeme yöntemi olarak kullanılıyor.

Havale / EFT
Bu yöntem son dönem e-ticaret sitelerinde yaygın olarak kullanılmasa da varlığından haberdar olmanız için yazıyoruz. Karşı firmaya çok güvenmiyorsanız tercih etmeyebilirsiniz.

Kredi Kartı İle Ödeme
Bankaların web sitelerine verdiği sanal pos sayesinde müşteri kredi kartı ile ödeme yapabilir. Bu ödeme yöntemlerinde varsa 3D ödeme yöntemini seçmenizi tavsiye ediyoruz. Bunu yanı sıra şayet güvenliğiniz açısından bir tereddüt duyuyorsanız ödeme yapacağınız sayfanın güvenlik sertifikasına sahip olduğundan emin olun. (Linkler http:///… ile değil https://… ile başlar.)

PayPal
Yurtiçinde henüz çok yaygın bir kullanımı olmasa da uluslararası düzeyde yoğun şekilde kullanılan bir ödeme yöntemidir.

Bunların yanı sıra e-ticaret web tasarımı yaptıracak olan girişimciler sanal posu maliyetli bulabilir. Sanal posla aynı işlevi gören İyzico ve PayU gibi ödeme yöntemlerini kullanarak daha ekonomik çözümler üretebilirler. Bu ödeme yöntemleriyle alakalı detaylı bilgiyi firmaların kendi web sayfasından veya müşteri hizmetlerinden edinebilirler.

Bu Yazıya Siz De Katılın