E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler
  • 24
    Tem

İnternetten alışveriş süreci aslında reel anlamda yapılan alışverişten çok farklı değil. Bu yazımızda sizlerle e-ticaret sitesi kurmak için gerekenleri paylaşacağız. Adım adım ve kısaca bu noktalara değinelim.

E-Ticaret İçin Vergi Mükellefi Olmak Gerekir Mi ?

Bazı e-ticaret fikirlerinde bize sorulan sorular arasında yer alıyor bu konu. Fakat kesinlikle belirtmemiz gerekir ki vergi mükellefi olmanız e-ticaretin ilk adımı. Şayet bir firmanız yoksa bir tane kurmanız gerekiyor.

Online Alışveriş Sitesi Açmak Çok Maliyetli Mi ?

Bu tamamen kullanılan altyapıya, talep ettiğiniz özelliklere, ödeme ve kargo yöntemleri gibi farklı seçeneklere göre değişkenlik gösteriyor. Net bir fiyat vermek bu nedenle çok doğru olmaz. Fakat e-ticaret sitesi maliyetlerinin kurumsal site maliyetlerinden yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Bu Sürece Nasıl Başlamalıyım ?

Öncelikle firmanızı kurdunuz. Resmi tüm kanalları hallettiniz. Sonrasında ise e-ticaret sitesinde olmasını istediğiniz özellikleri belirlemeniz gerekiyor. Bu özellikler doğrultusunda sizin için düzenlediğimiz tasarım sürecinden sonra ise yazılım kısmına geçiliyor. Tabi bu sürecin başında domain, hosting, SSL (Güvenlik Sertifikası) ile alakalı temel alımlar yapılmış oluyor.

Tasarım ve yazılım aşamaları bittikten sonra kargo ve ödeme yöntemleri sisteme entegre ediliyor. Belirlenen kategoriler de işlendikten sonra kullanımı kolay bir yönetim paneli üzerinden ürünlerinizi eklemeye başlayabilirsiniz.

Birden fazla dil için de gerekli desteği sunduğumuzu belirtmek isteriz.

Bu Yazıya Siz De Katılın