Google Haritalarda Görünmek İstiyorum

Google Haritalarda Görünmek İstiyorum
  • 23
    Tem

Merhaba;
Benim hali hazırda bir web sitem var. Fakat Google mapse girip firma adımı yazdığımda direk beni bulmuyor. Mecburen açık adres yazmam gerekiyor. Sizin firma adınızı yazdım direk buluyor. Hatta Yandex’in navigasyonunda bile varsınız. Bunu  nasıl yapabilirim, yol gösterir misiniz ? İyi çalışmalar.

Gönderen : Fatih Demircioğlu Tarih : 23.07.2015


Merhaba Fatih bey ;
Google ve Yandex haritalarda görünebilmeniz için ayrı ayrı işlemler yapmanız gerekiyor. Haritalarda görünmenin web tasarımla aslında teknik olarak bir alakası yok. Bu web sitesi dışında yapmanız gereken işlemlerle alakalı. Kısaca anlatalım.

Google Haritalarda Görünmek ;
Eğer Google Haritalarda görünmek istiyorsanız, öncelikle bir gmail adresine sahip olmanız gerekiyor. Daha sonra Google Business sayfasına giriş yaparak firmanızla alakalı detaylı bilgileri girmeniz lazım. Sonrasında firmanıza ait Google+ sayfası için gerekli yönlendirmeleri de ayrıca sistem size bildiriyor. Google business sayfasına üye olduktan ve bilgi girişlerinizi tamamladıktan sonra sayfanın üstünde ” doğrula ” butonuna tıklayarak adresinize doğrulama kodu isteyin. Gelen kodu yine bu sayfa üzerinden girerek işlemi tamamlayın. Bir süre sonra google sizi haritalarda gösterecektir.

Yandex Haritalarda Görünmek ;
Yandex için de Google a benzer bir mantık uygulanmakta. Fakat Yandex’in takip sistemi Google kadar oturmuş değil bunu belirtelim. Yani eklediğiniz kayıt çok daha geç haritalarda görünebilir. Yandex Rehber hizmetiyle kayıt olup bilgilerinizi girdikten bir süre sonra Yandex de Google gibi sizi haritalarına dahil edecektir. Yandex’e kayıt olmanın en büyük avantajı sorunuzda da belirttiğiniz gibi navigasyon uygulamasında çıkmak. Fakat bunun için de biraz sabır gerekiyor.

Bu Yazıya Siz De Katılın