Google ile Hayvan Seslerini Tanıyın

Google ile Hayvan Seslerini Tanıyın
  • 12
    Nis

Google’ın eğitime verdiği destek olarak görebileceğimiz yeni bir arama özelliği şu sıralar oldukça popüler olarak kullanılıyor. Google aramalarında hayvan seslerini duyabilmemiz artık mümkün. Hem cep telefonunda hem de bilgisayarda kullanımı mümkün olan bu arama şekliyle direk hayvan sesini web üzerinden dinleyebiliyorsunuz.

Başlangıçta bizim gördüğümüz kadarı ile tüm hayvanlar mevcut değil fakat ilerleyen zamanlarda bu sayı da çoğaltılabilir. Peki bu özelliği nasıl kullanacağız ? Google’a giriş yaptıktan sonra arama satırına ” köpek sesi ” yazdığımız farzedelim. Aşağıdaki gibi bir görsel karşımıza çıkıyor ve tıkladığınızda ise sesi duyuyorsunuz. Çoğu hayvanın resmini gösterdiği gibi bazı hayvanların çıkardığı sesi de yazılı olarak size gösteriyor.

googleda-hayvan-sesi
Google bu güncellemesiyle birlikte çocuklara büyük eğlence çıkardı diyebiliriz. Bazı hayvanların sesi biraz garip geliyor ilk başta ama eğlenirken öğrenmenin en güzel yollarından biri de bu aslında. Hele ki 8-10 yaşındaki çocuklarımızın bilgisayarla bu kadar haşır neşir olduğu bir dönemde.

Bu Yazıya Siz De Katılın