Google Resizer Nedir ?

Google Resizer Nedir ?
  • 15
    May

Mobil kullanımın hızla artış göstermesi web tasarım sektöründe de bazı kontrollerin kusursuz yapılmasını beraberinde getirdi. Web tasarımcıların yaptıkları bir web sitesinin mobil veya tablet görünümlerini de artık kontrol ederek yayınlaması tasarımın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Google Resizer Nasıl Kullanılır ?

Google Resizer hizmeti ile birlikte web sitenizin tabletlerde ve cep telefonlarında nasıl göründüğünü artık çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Buraya tıklayarak Google resizer sayfasına girin ve üst kısıma web sitenizi yazın. Daha sonrasında 3 farklı görüntünün geldiğini göreceksiniz. Ekranın üst kısmında web site adresinizi yazdığınız yerin sağ tarafında ise ekran değiştirme simgelerini görebilirsiniz. Web sitenizi yazdıktan sonra çok kısa beklemeniz gerekiyor. Uyarı ekranı çıksa da ardından normale dönüyor. Aynı durum üst kısımdan simgelerle geçiş yaptığınızda da geçerli.

Google Resizerdan Sonra

Web siteniz için bu kontrolü yaptıktan sonra tablette ya da mobilde kullanıcı deneyimlerini de göz önünde bulundurarak varolan problemleri giderin. Bunu yaparken şunu unutmayın, mobil ve tablet kullanıcısı cihazları kullanırken fare kullanmıyor. Dolayısıyla site içi dolaşımı da artırmak için tıklanabilir öğelerin birbirine yakın olmamasına özen gösterin. Kullanıcı dilediği gibi rahat gezemiyorsa sitenizde çok fazla zaman geçirmeyecektir.

Mobil kullanımın %60’lara varan artışını da göz önünde bulundurduğumuzda bunun ne kadar önemli olduğunu görmüş oluruz.

Bu Yazıya Siz De Katılın