İçerik Yönetimi Neden Önemli ?

İçerik Yönetimi Neden Önemli ?
  • 3
    May

İçerik paylaşımına farklı açılardan bakmak oldukça mümkün. Kişisel bir blog için içeriğin taşıdığı anlam bir e-ticaret sitesi için aynı şeyi ifade etmiyor olabilir. Biz de bu yazımızda web tasarım için içerik yönetiminin nasıl olması gerektiğinden bahsedeceğiz.

İçerik yönetimi oldukça önemli olmasına rağmen ülkemizde bu konuya çok fazla dikkat edilmiyor diyebiliriz. Sektörel web site çalışmalarında kopya içeriklere denk gelmişliğimiz de vardır. Bir çok web site sahibi bu çalışmayı zaman kaybı olarak görüyor fakat bu bir web sitesinin bel kemiğini oluşturan ilk unsurdur. İçerik yönetimini sağlarken iki şey olmazsa olmazlar arasında yer alıyor : Özgün ve değerli içerik üretmek ve bunu sürekli yapmak. Kulağa hoş gelse de zor bir durum farkındayız ama farklı olmak için bu şart.

Blog Kurun

Blog artık sadece bireysel kullanılan bir kavram değil. Kurumsal bir web siteniz veya e-ticaret siteniz varsa mutlaka bir blog sayfası oluşturun. Sektörünüzle alakalı yeni haberleri, duyuruları ziyaretçilerinizle paylaşın ve onları ilgilendiren yeni bilgiler verin. Çok fazla otomotiv sektöründe site görüyoruz gerek servis hizmeti sunan gerekse de yedek parça satan. Fakat çoğunda benim aracımı ilgilendiren bilgiler olmuyor. Mesela sürüş esnasında düşük yakıt tüketimi için nelere dikkat edebileceğimi paylaşsalar fena olmazdı hani.

Faydalı Olmayı Amaçlayın

Özgün ve farklı içerikler girerek sayfanızı ziyaret edenlere faydalı bilgiler verin. Bu fayda kavramına web sitesi sahibi genelde bana ne faydası var gözüyle baktığı için çok verim alınamıyor olabilir. Fakat insanlarla paylaşmak ve yararlı olmak büyümek için en hızlı yollardan birisidir.

Görsellerle Destekleyin

Web sitenizde paylaştığınız içerikleri görsel materyallerle mutlaka destekleyin. Bunun için fotoğraflar kullanabileceğiniz gibi infografikler de kullanabilirsiniz. Ama çok fazla görsellere boğup ana mesajı kaybetmeyin.

Toparlayacak olursak web sitenizde içerik paylaşırken her zaman kendinizi ziyaretçinizin yerine koyarak düşünün. Tüm içeriğiniz sadece size özel olsun ve ziyaretçilerinize faydalı olun.

Bu Yazıya Siz De Katılın