İçerik Yönetimindeki Değişimler

İçerik Yönetimindeki Değişimler
  • 18
    Tem

Web dünyasında artık içerik yönetiminin çok önemli olduğunu duymayan kalmadı sanırım. 1996’da bu konu üzerinde ilk cümleleri kuran Gates’den bu güne kadar belki de en fazla önem son 2 yıldır veriliyor. Fakat Google bu konularda gelişime devam ediyor, bunu göz ardı edemeyiz.

İçerik yönetcileri, web tasarım hizmeti sunanlar ya da içerik zenginleştirmek için uğraşanlar içerik yönetimindeki değişimleri ve gelişimi takip etmek durumundalar. Sektörün içindeki içerik yönetimindeki değişimleri sürekli takip eden bir ekip olarak bu değişimlerden bazı noktaları sizlerle paylaşmak istiyorsuz.

İçerik  Yönetiminde Neler Değişti ?

  • Bundan ortalama 3-4 yıl önce içeriğin kopya ya da benzer olması çok önemli değilken bugün en üst derecede önemli diyebiliriz. Bu nedenle yeni kurulan web siteleri başta olmak üzere, hizmet sunan kurumsal firmalar da içeriklerini gözden geçirmeli ve bu şekilde yayınlamalı.
  • İçerikler sadece yazı olarak düşünülmemeli. İçerikler görsel de video şeklinde de olabilir.
  • Video içerikler son dönemlerde ciddi artış gösteren içerik biçimleri arasında yer alıyor. Müşterilerin karar sürecinde de etkili olduğu düşünülürse yatırım anlamında iyi bir yol denilebilir bazı web siteleri için.
  • İçerik şekliniz ne olursa olsun sosyal medyada bu içerikleri doğru zaman dilimleri içinde paylaşmanızda fayda var. Özellikle facebook ve twitter gibi platformlarda video içeriklerin yazılara göre daha fazla görüntüleme ve paylaşım aldığı istatistiklerle önümüze çıkıyor.

İçerik yönetimindeki değişikliklerden başlıcalarını yukarı sizlere sunduk. İçerik yazarken müşterinizin taleplerini veya ziyaretçinizin sorularını dikkate almalısınız. Her sunduğunuz, paylaştığınız içeriğinde temelinde “fayda” sağlamak olmalıdır. Siz insanlara fayfalı olursanız, sorunlarına veya taleplerine yardımcı olursanız mutlaka sizi tekrardan ziyaret edeceklerdir.

Bu Yazıya Siz De Katılın