İlgi Çekici Blog Yazıları İçin 4 İpucu

İlgi Çekici Blog Yazıları İçin 4 İpucu
  • 15
    May

Hangi sektörde hizmet sunarsanız sunun hedef müşteri kitlenize veya kullanıcılarınıza bilgi aktarmanın en hızlı yollarından birisinin blog olduğu aşikar. Bu nedenle web tasarım projelerinde blog yapıları artık olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Peki blog yazılarını yazarken kullanıcıların ilgisini çekebilmek için veya sayfanızı ziyaret eden kullanıcıların o yazıyı sıkılmadan okuyabilmesi için nelere dikkat etmeniz gerekiyor ?

İlgi Çekici Bloglar İçin

1 – Özgün Olun
En önemli madde bu. Yazdığınız içeriklerin özgün bir şekilde kullanıcılara sunulması gerekiyor. Başka bir platformdan kopya yazı paylaşmak bu durumda çok da akılcı bir yöntem değil. Bu nedenle müşterilerinizin ilgisini çekecek bilgileri özgün bir şekilde, kendinize has bir üslup ile paylaşın.

2 – İlgi Çekici Başlık ve İçerik
Bir içeriği paylaşırken öncelikle başlığın ilgi çekici olması çok önemli. Ziyaretçilerinizin o yazıyı okumakla neler kazanacağını, farklı olarak neyi öğreneceğini kullanıcılara ilk olarak başlıkta hissettirmeniz gerekiyor. Aynı performansı içeriği işlerken de göstermeniz gerekiyor. Başlık ve içerik birbiri ile uyum içinde olması ve doyurucu bilgiyi vermesi gerekiyor.

3 – Bütünlük ve İmla Kuralları
Bu madde çok dikkat edilmese de oldukça önemli olduğuna inanıyoruz. Yazı bütünlüğü ve yazım kuralları içeriğin okunabilirliğini yükselttiğini unutmayın. Bu nedenle akıcı yazıları doğru bir dil ile yansıtın.

4 – Sosyal Medya
Bunu artık heryerde dile getiriyoruz. Yazdığınız tüm yazıları sosyal medya hesaplarınızdan kullanıcılarla paylaşın. Daha fazla kitleye ulaşmak adına bu madde oldukça önemli.

Bu maddeleri içerik yazarken mutlaka dikkate alın. Sırf içerik yazmak için hiçbir anlam ifade etmeyen kelime kalabalığı yapmayın. Aynı durumu arama motorlarını manipüle etmek için de kullanmamanızı öneriyoruz. Bu şekilde kullanımların uzun vadede size zarar getireceğini de sakın unutmayın.

Bu Yazıya Siz De Katılın