İşimi İnternette Nasıl Büyütürüm ?

İşimi İnternette Nasıl Büyütürüm ?
  • 6
    Nis

Son dönemlerde ev hanımlarına kadar inen ve çok fazla merak edilen sorular arasında ” işimi internette nasıl büyütürüm ? ” sorusu gelmekte. Bir çok hizmetin sanal ortamda artık daha yoğun olması ve insanların olduğu yerde iş vardır mantığı hemen hemen tüm sektörleri internete yöneltmekte.

Peki işinizi internet ortamında daha iyi konumlara nasıl taşırsınız ?

Öncelikle internet ortamında bu konu ürün bazlı ve hizmet bazlı olmak üzere temelde ikiye ayrılıyor. Ortada satacak bir ürün varsa bunun için farklı, sunulacak bir hizmet varsa da bunun için farklı yollar tercih ediliyor. Herşeyden önce işinizi büyütmek istiyorsanız basit usulde bile olsa bir kurumsal kimliğinizin olması gerekiyor. Biz bu kimliğin varolduğunu farzederek yola devam edelim.

Ortada eğer bir ürün varsa bu ürünü müşterilerin yoğun olduğu yerlere nasıl taşırım bunun yollarını araştırmak her zaman en iyi seçimlerin başında gelir. Örneğin bir meyve sıkacağı satıyorsanız ya da ev aletleri bunu gibip araba satış sitesinde yapmazsınız. Her sektörün yoğun olduğu alışveriş sitelerinde satış için gerekli düzenlemeleri yapmanız gerekebilir. Bunun yanısıra uzun vadeli bir yatırım olarak kendinize özgü ve altyapısı sağlam bir e-ticaret sitesi kurabilir ve vereceğiz doğru reklamlarla müşteriyi kendinize çekebilirsiniz.

Şayet bir hizmet sunuyorsanız bunun için ise iyi optimize edilmiş bir websitesi ve sürekli takip edilen reklamlar ana yatırımlarınız arasında yer almalıdır. Web sitesini yaparken mobil ve tablet uyumlarına da dikkat etmeniz artık önemlidir.

Tabi ki sosyal ağı unutmamak gerekiyor. Hangi tür siteyi yaparsanız yapın mutlaka sosyal ağlarla ilişkiniz bulunsun. Gerek bir sayfa gerekse bir profil olarak mutlaka sitenizi ve sayfalarınızı birden fazla platformda insanlara duyurun. Biraz da sabırlıysanız iyi bir danışmanlık hizmeti ile işinizi internette büyütmeniz çok zor değil.

Bu Yazıya Siz De Katılın