Landing Page Nedir ? Nasıl Yapılmalı?

Landing Page Nedir ? Nasıl Yapılmalı?
  • 10
    Tem

Merhaba,
Landing page nedir? Web sitesi için önemli bir unsur mudur yoksa sadece reklam için mi önem arzetmektedir. Yaparken nelere dikkat etmeliyiz. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderen : Aynur Uzun  Tarih : 10.07.2015


Aynur hanım merhaba;
Landing page kelime anlamı olarak iniş sayfası olarak tercüme ediliyor fakat bunun tam karşılığı bizim lügatımızda açılış sayfası. Teknik olarak detaylı bir konu fakat en basit şekli ile açıklayalım. Landing page sitenize ziyaretçi ilk girdiği zaman karşılaşacağı sayfadır. Bu tarz sayfalar seo amacından daha çok reklam amacı için hazırlanmış ve müşteri isteklerine göre dizayn edilmiş sayfalardır. Temel amacı ise Google veya farklı mecralarda verilen reklamlardan geridönüş alabilmektir. Bunun yanı sıra ciddi reklam bütçeleri ayrıldığında sunucu maliyetlerini düşürmek için boyutu pek yüksek olmayan bu açılış sayfaları kullanılmaktadır.

Landing page hazırlarken dikkat etmeniz gereken temel nokta şu : Müşteri odaklı düşünmek. Örneğin bir ürün satıyorsunuz ve tek sayfada müşteriye tüm detayı ve sizinle iletişime geçmesi için gerekli kolaylıkları sunmanız gerekiyor. Fakat tüm bunları belli bir düzen ve tasarım içinde yapmalısınız. Şayet müşteri evet aradığım bu derse ve güvenirse size dönüş yapar.

Tabi bunları yaparken pazarlama teknikleri de gözardı etmemek lazım. Sayfanın içerikle uyumu, anlattıklarınızın doğruluğu, müşterilerinizin analizi, gereksiz bilgileri sıfırlama gibi.

Sizin de bir sorunuz varsa, soru cevap bölümünü ziyaret edin..

Bu Yazıya Siz De Katılın