Mobil Tasarım Neden Önemli ?

Mobil Tasarım Neden Önemli ?
  • 2
    Nis

Son dönemlerde küresel piyasada fazlasıyla artan mobil kullanım web tasarım uzmanlarını mobil uygulamalara ve web sitelerinin mobil versiyonlarının düzenlenmesine fazlasıyla yöneltmiş durumda. Peki bir kurum olarak web sitenizin mobil versiyonu veya mobil uygulaması olması neden bu kadar önemli ?

Online reklam piyasasında yaptığı analizlerle bilinen e-Marketer ‘dan gelen son verilere göre mobil reklam yatırımları 2016 yılına kadar ciddi artış gösterecek. Şöyle ki 2014 yılında uluslararası piyasada 43 milyon dolarlık pazar hacmine sahip olan reklam piyasasının 2016 yılında 101, 2018 yılında ise 166 milyon dolara yükselmesi bekleniyor. Böylesine hızla büyüyen bir piyasada ufak bir nokta olmak bile firmanızın gelişimi için mükemmel derecede bir katkı sağlayabilir.

Müşterileriniz varsa siz varsınız. Dolayısıyla müşterilerinizin iletişim araçlarına uygun halde onlara görünmek ve en doğru şekilde hizmetlerinizi tanıtmak sizi rakiplerinizden farklı hale getirebilir. Mobil tasarım veya mobil uygulamalar gelecekte şimdikinden daha fazla öneme sahip olacağı muhakkak. Bu nedenle bu konudaki değişim sürecini gecikmeden başlatmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu Yazıya Siz De Katılın