SEO Uyumlu Web Tasarım

SEO Uyumlu Web Tasarım
  • 7
    Mar

Merhaba;
Yeni yapılacak olan bir web sitesini veya yapılmış olan bir web sitesini SEO’ya uyumlu hale getirebilmemiz için sitemizde ne gibi değişiklikler yapmamız gerekiyor ? Nelere dikkat etmeliyiz ? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Gönderen : Betül A.  Tarih : 07.03.2016


Betül hanım merhaba;
Web tasarım çalışmalarında SEO’ya uyum kriterleri web sitesinin geleceği için çok önemli. Bunun için en önemli unsur sitenin kullanıcılara yönelik hazırlanmaya çalışılmasıdır, arama motorlarına değil. Kullanıcılara göre yapılan bir web tasarımda da dikkat etmeniz gereken şey ziyaretçilerinizin o web sitesini kolay kullanabilmesidir. Bunun için web sitesinin mobil uyumu, sade ve basit kullanıma sahip tasarımı, ziyaretçiyi boğmayacak şekilde düzenlenmiş reklam alanları, renk uyumu, okunabilir fontlar gibi bir  çok özellik SEO’ya etki edebilir.

SEO’nun mantığında yatan şey arama motorları gözünden şöyle; bir web sitesi kullanıcıya ne kadar faydalı ise bizim için o kadar iyidir. Tabi burada sitenin link yapısı ve bazı teknik detaylar da SEO’ya etki etmektedir. Siz web sitenizi yaparken arama motorları beni sevsin diye değil de ziyaretçilere nasıl faydalı olurum düşüncesiyle yapmaya özen gösterin. Tabi her zaman vurguladığımız gibi sosyal medyayı da atlamayın.

Kolay gelsin..

Bu Yazıya Siz De Katılın