Şirketler Hangi Sosyal Ağlarda Olmalı

Şirketler Hangi Sosyal Ağlarda Olmalı
  • 2
    Mar

Bir çok firma web tasarım çalışmalarını yaptırdıktan sonra herşeyin bittiğini artık müşterilerin onlara ulaşacağını düşünür. Fakat gelişen teknolojik altyapılar ve kullanıcıların davranışlarıyla birlikte müşterinin ayağınıza gelme devri açıkcası geçmek üzere. Artık siz insanların olduğu yerlerde olmak durumundasınız.

Peki internet ortamında müşteri kitlenize nasıl ulaşırsınız, bunun için hangi sosyal ağlarda ne şekilde bulunmanız gerekir ? Bu sorulara da kısaca cevaplar verelim.

Facebook
Uzun süredir en fazla kullanılan sosyal ağların başında gelen bu platformda şirketinizin web sayfasının bulunması ilk adım. Sadece sayfayı kurmak yetmiyor ama paylaşımların sürekliliği ve gerektiğinde mini reklamlarla da destek vermek önemli.

Twitter
Paylaşım mantığı diğer platformlardan farklı olan Twitter takipçi anlamında daha kolay kazanımlar edinebileceğiniz bir platform. Fakat bu platformdaki paylaşımların kullanıcıyı çok sıkmaması gerekiyor diğer platformlarda da olduğu gibi. Bazen paylaşımların içine eğlence katmanız gerekiyor.

Google+
Google’de üst sıralarda olmak adına yapılan güncel paylaşımların ilk ulaşması gereken platformlar arasında yer alıyor.. Google+ hesabı paylaşımlarınız için ideal platformlardan birisi ve bu platformun yanısıra Google Business platformunu da kullanmanızı öneriyoruz.

Linkedin
Bireysel ve kurumsal etkileşimin yoğun olduğu bu platform marka değeri ve prestij açısından bulunulması gereken web siteleri arasında yer alıyor. Ayrıca websitenizdeki güncel bilgileri ve yazıları da bu platformdan paylaşmanız güncelliğiniz açısından önemli.

Instagram
Son dönemlerde bazı sektörlerin iş kapısı haline dönen bu platformda görsel ağırlıklı ürünlerin paylaşımıyla firma ürün profilinizi müşterilerinizle paylaşabilirsiniz. Takipçi sayısının hızlı artıyor olması da bu platformun avantajlarından.

Sadece bu sosyal ağlarda olmak yeterli mi derseniz, değil. Yeni çıkan ve popüler olma ihtimali yüksek olan ağları da sürekli takip edip erkenden yer almanız avantaj sağlayacaktır. Kimse Pinterest’in adının bu kadar duyulabileceğini başladığında tahmin etmemişti.

Bu Yazıya Siz De Katılın