Site Altyapısı Seo İçin Önemli Mi ?

Site Altyapısı Seo İçin Önemli Mi ?
 • 9
  Tem

Merhaba ;
Web sitesinin altyapısının Seo için bir önemi var mıdır? Mesela aspx kodlanmış bir web sitesi ile php veya hazır yazılımlar arasında bir fark var mıdır ?

Gönderen : Salim Akkeçi   Tarih : 08.07.2015


Salim bey merhaba;

Web sitenizin altyapısının hangi dilde olduğunun SEO açısından bir önemi yok. Yani faydası da yok zararı da. Fakat sitenizin temasını tasarlarken SEO’ya etki eden H taglarının yerleştirilmesine ve kullanıcıların sitenizde kalma süresini artırmak için tasarımın şıklığına önem vermeniz gerekiyor. Sitenizi Google için yapmayın ziyaretçiler için yapın. Yani sadece genel müdür gelecek diye ofis temizlendiğinde ve müşteriler için bu önem gösterilmedikçe çok fazla birşey değişmez tabiri caizse. Kendinizi kandırmış olursunuz.

Sizin de bir sorunuz varsa, soru cevap bölümünün ziyaret edin..

2 Yorum

 1. ali deliorman dedi ki:

  Ben açıkçası firma sahibi olarak bu konuda profosyonel olduğunu söyleyen kişilerin bizi yönlendirme konusunda eksik kaldıklarını düşünüyorum.
  en iyi web sitesinin alt yapısı ne olmalı ?
  word press mi ? , html mi ? veya başka bir şey mi
  açıkçası bilmiyorum ve bu konuda hizmet alırken biraz tedirginim .
  aldıgım ürün ve hizmeti bana bu işi satan kişinin bana yaklaşımı ile karar veriyorum bunun da çok dogru olmadıgını düşünüyorum.
  yardım talebim var

  • Probilsis dedi ki:

   Merhaba Ali bey;
   Bu konu hizmet sunanların uzmanlık alanına göre değişir. Burada örnek verdiğiniz wordpress php tabanlı bir yazılım. Bu tek başına seo için yeterli değil elbette. Örneğin windows tabanlı .net gibi diller de bu konuda iyi. Bu altyapılarla da php ile de yazılımış popüler siteler var.
   Seo konusu sadece sitenizin altyapısına bağlı bir durum değil. Bu noktada sitenizi nasıl tasarladığınız, site içi seo kriterlerine uyup uymadığınız, kullanıcı deneyimine (ki bu nokta önemli) dikkat edip etmediğiniz aslında daha fazla öneme sahip.
   Detaylı bilgi almak istediğinizde bize ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Siz De Katılın