Sosyal Medyada Takipçi Satın Alınmalı Mı?

Sosyal Medyada Takipçi Satın Alınmalı Mı?
  • 30
    Eyl

Merhabalar ;
Kendime ait butik bir işyerim var. Bununla beraber mini bir web sitem var. Sosyal ağların önemini anlatan yazılarınızı okudum ve twitter & facebook gibi sosyal mecralarda sayfa açtım. Son zamanlarda takipçi satın almayla alakalı mailler alıyorum. Sosyal medya için takipçi satın alarak müşteri kitlemi büyütebilir miyim? Gelen takipçiler ne kadar gerçek ? Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Gönderen : Gülden Özkan   Tarih : 30.09.2015


Gülden hanım merhaba;
Sosyal medyada takipçi satışları özellikle twitter’da çok meşhur. Facebook’ta sayfa beğendirme gibi kampanyalar da var. Farzedelim ki bu kampanyalardan birisini satın aldınız ve twitter hesabını bir haftada 5 bin kişi takip etti ya da facebook sayfanızı 3 bin kişi beğendi. Bakın burada marka değeri açısından da doğru müşteriyi bulma açısından da kendinize sormanız gereken bir soru var : Beni takip edenler veya beğenenler benim müşteri kitlem mi ? Eğer bu insanların sizin yaptığınız işle bir alakası yoksa marka değerinize zarar vermekten başka birşey yapmazsınız.

Sosyal medya hesapları için satın alacağınız bu kullanıcıların sahte mi gerçek mi olduğundan da emin olamayacağınız için arkanızda kendinizi gaza getirmeniz için varolmaktan başka bir işe yaramayan kuru bir kalabalık olacaktır ki hiçbir faydası da olmayacaktır. Amerika’da özellikle sosyal medyaya önem veren şirketler 3-5 aylık ortalamarla kendi hesaplarını takip eden sahte kullanıcıları ayıklayıp doğru verilere ulaşmak için haftalarını harcıyorlar. Bizim bu konudaki tavsiyemiz yavaş ve etkili adımlarla doğru kullanıcılara ulaşmak için gerekli hamleleri yapmanız. Facebookta sayfanızı beğendirecekseniz sayfa beğendirme reklamlarındaki kriterleri daraltarak satın aldığınızdan daha sağlam veriye ulaşabilirsiniz.  Bunun haricinde websitenize gelen kullanıcılarınızı sosyal medya hesaplarınıza yönlendirmek için ilgili tasarımsal ve yazılımsal düzenlemeleri yapmanız gerekir.

Bu Yazıya Siz De Katılın