Web Site Tasarımı Nasıl Olmalı

Web Site Tasarımı Nasıl Olmalı
  • 13
    Haz

Web Tasarım sektöründe önemli olan nokta sadece web sitesi olsun diye web sitesi yaptırmak değil, iyi bir web sitesi yaptırmaktır. İşte bu noktada akla gelen temel soru ise şu : Web site tasarımı nasıl olmalı ?

Öncelikle bu noktada en temel diyebileceğimiz 3 nokta var. Tasarım, kodlama ve Google. Bu 3 noktayı kısaca ele alalım.

Bir web sitesinin tasarımında yapılması gerekirken en önemli nokta kolay erişilebilir ve içerisinde ziyaretçiyi çok fazla dolaştırmayan bir yapıya sahip olmasıdır. Çok fazla sayfa dolaşıp da aradığı bilgiye ulaşamıyorsa ziyaretçi bir süre sonra siteden direk çıkış yapacaktır. Bunun yanı sıra sağdan soldan olur olmaz çıkan reklamlar da tasarım noktasında düzenlenmesi gereken konular arasında. Reklamların yeri belli olmalı ve ziyaretçiyi çok fazla sıkmamalı. Tasarımın mobile ve tablete uyumu da artık büyük bir önem taşıyor.

Yazılım kısmında ortaya dikkat edeceğimiz farklı noktalar geliyor. Şöyle ki web sitenin kodlaması sırasında kod yapısı olarak bir düzene sahip olması gerekiyor. H taglarından tutun da resimlerin boyutlandırılmasına kadar bir çok nokta kodlar içinde düzenlenmeli. W3 standartlarına da uygun halde kodlanılan bir websitesi rakiplerine göre bir adım önde olacaktır.

Gelelim Google’a. Web sitesinin yazılım ve tasarımını gerçekleştirirken Google’ın kriterlerini de unutmamak gerekiyor. Bu kriterler ağırlıklı SEO altyapısına uyum içeriyor olsa da Google’ın istediği doğallık standartlarını da aşmamak gerekiyor.

Genel anlamda bir web site altyapısında dikkat edilmesi gereken kritik noktalar bunlar denebilir. Tabi bu noktaların daha fazla alt noktaları bulunmakta ki çok fazla uzatıp da konuyu dağıtmaya gerek yok. Diğer noktaları da zaman içerisinde ayrı ayrı ele alacağız. Bu konuyla alakalı sorularınızı bize aşağıdaki formu doldurarak ulaştırabilirsiniz.

Bu Yazıya Siz De Katılın