Web Siteniz Mobil Uyumlu Mu ?

Web Siteniz Mobil Uyumlu Mu ?
  • 2
    Tem

Google’ın yeni kriterleri çerçevesinde web sitelerin mobil uyumlu olmasının öneminden buradaki yazımızda bahsetmiştik. Web tasarım sektöründe mobil uyumlu web sitesi yapıyoruz diyerek, web sitesinin cep telefonunda göründüğü zaman mobil uyumlu demekle yetinmek ticari ahlaka pek sığan bir davranış değil. Mobil uyumlu web sitesi, sitenizin telefonda görünmesi değildir, sitenizin telefona uygun görünmesidir.

Peki kendinize şu soruyu sorabilirsiniz: “İnternet sitemin mobil uyumlu olduğunu nasıl anlayacağım?.”

Bu noktada Google’ın mobil uyumluluk testi devreye giriyor. Web sitem mobil uyumlu mu diye düşünüyorsanız test etmek için öncelikle buraya tıklayın. Açılan penceredeki satıra internet site adresinizi girin ve analiz et’e tıklayın. Burada mobil ekranda websitenizin mobil olup olmadığını size bildirecek. Şayet web tasarımcınız veya hizmet aldığınız firma mobil uyumlu site diyorsa bu raporu firmaya gönderin ve düzenlenmesini isteyin.

Tabi bu noktada ufak bir detay da var. Örneğin web sitesi mobil uyumlu fakat logo mobil standartların üstünde bir genişlik değerine sahipse analiz aracı onu mobil uyumlu olarak görmeyebiliyor. Bu tarz ufak problemleri ise çözüm ortağınız mutlaka giderecektir..

İnsanların heryerde artık elinden düşürmediği ve sürekli internete bağlı olan mobil cihazlardaki yerinizi almanız müşteri kitlenize daha hızlı ulaşmanız açısından oldukça büyük bir öneme sahip. Bu nedenle mobil uyumluluk testini yaptırın ve sitenizi en kısa zamanda mobil uyumlu hale getirmeye önem verin.

Bu Yazıya Siz De Katılın