Web Sitenizin Bilinirliği Nasıl Artar ?

Web Sitenizin Bilinirliği Nasıl Artar ?
  • 25
    Nis

Gerek kurumsal anlamda gerekse de bireysel anlamda alınan web tasarım hizmetinin temel amacı daha fazla kitleye ulaşarak bilinirliklerini artırmak. Firmalar bunu müşteri bazlı yaparken bireysel olarak açılan web siteleri de ziyaretçi bazlı yapıyor. İkisinin de ortak noktası para kazanmak. Gerek müşteri kazanıp ürün satarak gerekse de ziyaretçi sağlayıp reklamlar yoluyla para kazanmak mümkün. Peki bu yolda web sitenizin bilinirliğini nasıl artıracaksınız ?

İçeriğin Önemicontent

Sizi farklı yapan ilk şey aslında bu : İçerik. Web sitenizde bulunan içeriğin farklılığı, kalitesi ve mesajı doğru iletmesi en önemli unsurların başında geliyor. İçerikte en temel nokta : Özgünlük. Yani yazdığınız içeriğin sadece size özgü olması ve başka herhangi bir yerden kopyalanmamış olması oldukça önemli. İçerik konusunda ziyaretçinizi tatmin edici içerikler ortaya koyabilirseniz ziyaretçiler sizi mutlaka ödüllendirir.

Sosyal Medya

Web sitesinin kuruluş amacı ne olursa olsun eğer özünde kitlelere ulaşmak varsa sosyal medya hesaplarını mutlaka kullanmalı. Benim Facebookta sayfam var demek açıkcası artık yetmiyor. Birden fazla sosyal ağda bulunmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü insanların olduğu yerde aktif şekilde varolmak marka değerinizi artıracağı gibi web sitenizin bilinirliğine de çok önemli katkılar sağlamaktadır. Sosyal ağlarla alakalı daha önce yazdığımız yazıdan hangi sosyal ağlarda olmanız gerektiğini inceleyebilirsiniz. Hangi Sosyal Ağlarda Olmalı.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Uzun vadeli ve kalıcı bir yatırım yöntemi ve web sitenizin bilinirliği konusunda en istikrarlı yöntemlerin başında geliyor. SEO doğal aramalarda üst sıralarda olmak için yapılan çalışmaların bütünüdür. Bu nedenle doğal yollardan ilk sıralarda çıkmak da bir çok ziyaretçi için ilk uğrak yerlerinden biri olmanız anlamına geliyor. Bu sadece web sitenizin bilinirliğine katkı sağlamaz, hedef ziyaretçileri de web sitenize çekerek size ziyaretçi ve müşteri kazandırır.

comment

Reklamlar

İnternet reklamcılığının bir çok alanını kullanarak web sitenizin bilinirliğini artırabilirsiniz. Bu reklam yönteminin bir çok şekli var. İster Google Adwords’ü kullanabilirsiniz isterseniz de haber siteleri, blog siteleri gibi web sitelerine tanıtım yazıları vererek bilinirliğinizi artırabilirsiniz. Tanıtım yazıları ile bilinirliğini artırmayı hedefliyorsanız tanıtım yazısı vereceğiniz web sitelerinin ziyaretçi sayısına dikkat ederek bu çalışmayı gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Promosyonlar

Web sitenizin reklamı için bastıracağınız promosyon ürünler de bilinirliğinizi artırabilir. Bu noktada daha çok elden ele dolaşan kalem, çakmak, kartvizit gibi ürünlerin tercih edilmesi faydalı olur düşüncesindeyiz.

Bu Yazıya Siz De Katılın