Web Sitesi için 5 Altın Kural

Web Sitesi için 5 Altın Kural
  • 3
    Tem

Web sitesi oluştururken temellerini iki unsura göre atmanız gerekiyor. Birincisi ziyaretçileriniz ikincisi arama motorları. Sadece ben gireceğim siteye kimsenin bakmasına gerek yok diyorsanız ikisini de dikkate almanıza gerek yok. Şayet böyle bir fikriniz yoksa aşağıdaki 5 altın kural sizin için önemli.

1. Tasarım
Web sitenizin tasarımının çok karmaşık olmaması gerekiyor. Ziyaretçi siteye girdiği zaman menünün yerini arıyorsa eğer çok fazla durmayacak demektir. Bir de son zamanlarda para kazanma adına sitelerin olur olmaz yerlerine konulan reklamlar var. Bunlara da azami dikkat etmeniz gerekiyor. Google size reklam yerleşimiyle alakalı bir hizmet zaten sunuyor. Bunu değerlendirin. Web sitesi tasarlarken ya da tasarlatırken bu kriterler önemli. Gerisi sizin zevkiniz.

2. Yazılım
Web tasarımı problemsiz hallettikten sonra yazılım kısmı devreye giriyor. Bu nokta site güvenliği ve kullanılabilirliği açısından önemli. Bu konunun teknik detaylarına çok girmeyeceğim ama site yaptırırken mutlaka ama mutlaka yönetim panelli ve içeriğini sizin yönetebileceğiniz bir web sitesi yaptırın.

3. Optimizasyon
Web sitenizin hem tasarımsal hem de yazılımsal olarak arama motorlarına optimize edilmiş olması her zaman bir adım önde olmanız anlamına geliyor. Teknik olarak tüm kodlamaların Google kriterlerini düşünerek yapılması önemli.

4. Mobil ve Tablet Uyumu
Google’ın son güncellemelerinde ve 2015 SEO öngörülerinde artık mobil uyumlu web sitelerinin daha kullanılabilir ve mobil arama sonuçlarında ön sıralarda olacağı artık bilinen bir gerçek. Bu nedenle web siteniz mutlaka mobil uyumlu olmalı.

5. Teknik Destek
Bu nokta bizim için olmazsa olmazlarda. Bir web sitesini yaptırdıktan sonra teknik olarak destek süresini mutlaka sorun. Burada websitesinde önümüzdeki süreçte oluşması muhtemel problemlerde size destek sunulup sulunmayacağı oldukça önemli bir konu.

Bu Yazıya Siz De Katılın