Web Sitesi İçin Domain Seçimi

Web Sitesi İçin Domain Seçimi
  • 29
    Ara

Merhaba;
Butik bir şirketim var, yeni açtım sayılır. Aydınlatma ve kumaş malzemeler üzerine. Bir web sitesi yaptıracağım. Domain seçimini nasıl yapmalıyım? Web tasarım ile domain doğrudan alakası nedir? Bu konularda ön bilgi alabilir miyim sizden? Şimdiden mutlu yıllar dilerim.

Gönderen : Cansu T.  Tarih : 29/12/2015


Cansu hanım merhaba;
Öncelikle yeni kurduğunuz şirketiniz için başarı, yeni yılınız için de mutluluklar dileriz. Sorduğunuz soru ucu çok açık bir konuya gidiyor fakat bir kaç farklı açıdan fikirlerimizi sizinle paylaşım.

Hedefinizdeki proje işyeriniz için bir web sitesi olacaksa, kartvizitlerinizde veya hediyelik paketlerde müşterlerinize sunacaksanız, Google gibi bir hedefiniz yoksa domain seçimi tamamen kişisel zevkinize göre şekillenebilir. Fakat ürünlerimizi tanıtabileceğimiz, Google’da üst sıralara çıkabileceğimiz bir çalışma olsun istiyorsanız domaininizin içerisinde mutlaka ana kelimelerinizi bulundurmanızı tavsiye ederiz. Mesela aydınlatmayla alakalı lambader yapıyorsanız ve Google’da üst sıralar için avantaj sağlamak istiyorsanız lambader modelleri, fiyatları, çeşitleri gibi kelime gruplarıyla domain seçmenizde fayda var. Bu seçim e-ticaret siteleri için de geçerli. Ayrıca domain seçerken domainin kısa olması ve akılda kalıcı olması da marka değeri için bir avantajdır. lambader ile istanbuldalambadermodelleri gibi iki domain seçeneğinin sizde bıraktığı izlenim gibi.

Web tasarım ile domain seçiminin alakası ise yazılım ve optimizasyon esnasında genel temanın belirlenen domain üzerine şekillenmesidir. Bu Google SEO için de önemli bir nokta. Bizim tavsiyemiz ise şu; öyle bir domain bulmalısınız ki hem marka olabilmeli hem de Google’da üst sıralarda olmak için size avantaj sağlamalı. En zor aşamalardan birisi bu kısım ama emin olun doğru domaini bulduğunuza inandığınızda projeniz çok daha rahat ilerler.

Başarılar dileriz.

Bu Yazıya Siz De Katılın