Web Tasarım 2016 Trendleri

Web Tasarım 2016 Trendleri
  • 5
    Ara

Web tasarım sektöründe 2015 yılının son ayında bir sonraki yıl için bazı fikirler ve eğilimler şimdiden filizlenmeye başlamış durumda. Biz de bu noktada hem müşterilerimizden hem öngörülerimizden derlediğimiz ufak bir 2016 trendleri yazısını sizinle paylaşıyoruz.

2016 yılında olması muhtemel gelişmeleri 2015 yılıyla da kıyaslayarak yazı sonunda sizlerin de fikirlerinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz şimdiden.

One Page Tasarımda Artış
2015 yılında One Page tasarımlar açıkcası beklenen seviyeye çıkamadı. Fakat ziyaretçi için kullanım kolaylığı göz önünde bulundurulduğunda 2016 yılında one page web tasarımlarla daha fazla karşılacağız gibi görünüyor.

Flat Tasarım Bitiyor Mu ?
2015 yılına çok popüler bir giriş yapan flat tasarımlar popülerliğini az da olsa yitirecek gibi görünüyor. Aslında popülerlik kaybından ziyade biz buna ufak bir değişim de diyebiliriz. Çünkü flat tasarıma ek olarak gölgelendirme ve geçişler 2016 yılında daha sık görülebilir.

Tipografi Özüne Dönüyor
Daha şık görüntü sağlamak için fontları görsel bir şekilde sunulmasına devam edilecek gibi duruyor. Fakat SEO sektörünün de gelişmesiyle birlikte tipografinin nasıl konumlanacağını kestirmek aslında zor. Fakat bu konuda bizim öngörümüz başlıklarda veya menülerde resimlerin yerine fontlar geçecek ve web tasarım SEO ile eş zamanlı büyümeye devam edecek.

Video Slayt Kullanımı
2015’in son çeyreğinde kullanım oranı daha da fazla artan video slaytlar 2016 yılında da gelişimini sürdürecek gibi duruyor. Çünkü resimden ziyade tanıtım videoları ile müşterilere sunum yapmak açıkcası maliyetli olsa da daha akıllıca ve kullanışlı.

Sadelik
Bizim her zaman olmasından yana olduğumuz bir özellik; sadelik. Ziyaretçilerin her kesimine hitap edebilmek için erişilebilir ve kullanılabilir bir düzende olması web tasarımın olmazsa olmazıdır.

Web tasarım 2016 trendlerinde bizim gözden kaçırdığımız ve sizin de eklemek istediğiniz notlar olursa bize aşağıdaki formdan yazabilir ya da info@probilsis.com’a mail gönderebilirsiniz. Sizlerden gelenleri de ayrı bir yazıda toplayabiliriz.

Bu Yazıya Siz De Katılın