Web Tasarım Ajansı Nasıl Seçilmeli ?

Web Tasarım Ajansı Nasıl Seçilmeli ?
  • 10
    Mar

Bu yazımızda sizlerle profesyonel bir web tasarım ajansı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedelim. Çünkü bir çok müşteri web tasarım veya web yazılım hizmetini almaya karar verdiğinde sektörde doğru iş ortağını ararken problemler yaşayabiliyor.

Öncelikle muhatabınız kesinlikle bir firma olmalı. Bu noktada freelance çalışanlara haksızlık da etmek istemiyoruz elbette. İşlerini profesyonel yapan ve müşteri taleplerine çok iyi karşılık verenler elbette var. Fakat onlar gibi olmayanlar onlardan daha fazla malesef. Peki bir firma olması yeterli mi ? Tabi ki değil. Bu noktada web tasarım ajansının referanslarına mutlaka göz atın. Hatta ve hatta bu firmayla gerçekten çalışmayı düşünüyorsanız referanslarına ulaşarak firma hakkında detaylı bilgi de alabilirsiniz.

Doğru firmayı bulduğunuza inandığınızda hallederiz mantığından çok belli bir iş programını size sunup sunmadığına dikkat edin. Çünkü her projenin başlangıcında firmanın ve müşterinin belli sorumlulukları vardır. Firma altyapıyı ve tasarımı hazırlayacağı tarihi size verdiğinde sizden istediklerinin de belirtilen tarihler içinde web tasarım ajansına iletmeniz gerekir. Tüm iş akış programı boyunca verilen tarihlerden önce iş aksaksız ve dilediğiniz gibi gidiyorsa doğru bir firma ile çalıştığınızı söyleyebiliriz.

Peki proje bitti, web sitesi yayına açıldı, ya sonra ? Bu nokta çok önemli. Aslında bu aşamayı işin başında konuşmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü gerekli desteği web tasarım ajansının size sağlaması gerekiyor. Bunun süresi ve ücreti de firma tarafından detaylı olarak size bildiriliyorsa zaten problem yok demektir.

Web tasarım ajansı seçiminde temel nokta sizin içinize sinecek çalışmaları size sunabilecek, yeri geldiğinde rakip analizlerine göre size tavsiyeler getirebilecek bir firma bulmaktır. Çünkü işi yaptıran da yapan da insan. Hiçbir ben biz kadar akıllı olamaz diye bir söz vardır. Sizin projenizde fikirlerinize, kurumsal değerlerinize, renklerinize, gelecekten beklentilerinize dikkat ederek çalışan web tasarım ajansı bulmanız dileğiyle..

Detaylı bilgi istiyorsanız : 0 216 398 13 29 veya info@probilsis.com

Bu Yazıya Siz De Katılın