Web Tasarımda Mobil Uyumun Faydaları

Web Tasarımda Mobil Uyumun Faydaları
  • 4
    Ara

Daha önceki yazılarımızda web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını nasıl kontrol edebileceğinizden bahsetmiştik. Peki web tasarımda mobil uyum bize ne kazandırır, faydaları nelerdir? Kısaca bir göz atalım.

Web tasarımın mobil ve tablet gibi cihazlara uyumlu olması genel olarak Responsive Tasarım diye tabir edilir. Web tasarımın responsive olması tüm detaylardan bağımsız olarak müşterilerinize verdiğiniz bir değerdir aslında. Ne kadar rahat ulaşılabiliyor iseniz o kadar faydanızadır. Peki diğer faydaları nelerdir ?

  • Google artık responsive tasarıma önem veriyor, net bir şekilde hissedilmese de ilerleyen dönemlerde SEO açısından da sıralamalara etki edeceğini söylemek mümkün.
  • Müşterilerinizin sayfanızdaki dolaşım süresini responsive tasarımla artırabilirsiniz. Menüleri ve yazıları bilgisayar ekranındaki gibi cep telefonuna sıkıştırılmaya çalışılan bir web sitesinde ne kadar vakit geçirirsiniz ?
  • Kodlama yapısı sayesinde sayfalarınız daha hızlı açılarak müşterilerinize zaman kazandırabilirsiniz. Bu da ideal müşteri memnuniyetini sağlayabilmeniz için önemli kriterler arasında yer alıyor.
  • E-ticaret sitesiyse şayet, responsive tasarımla mobil satışı da kolaylaştırarak cironuza katkı sağlayabilirsiniz.
  • Responsive tasarımın esnek yapısı tüm cihazlar için ideal kullanımı size sunar.

Tüm bu maddeleri göz önünde bulundurursak Responsive tasarımın web siteniz için ne kadar önemli olduğunu sanırım anlamış oluruz. Teknolojinin gelişimini sürekli takip etmeniz ve kendinizi sürekli geliştirmeniz size yeni iş alanları ve yeni müşteriler kazandıracaktır.

Bu Yazıya Siz De Katılın