Web Tasarım Eğitimi Nasıl Olmalı ?

Web Tasarım Eğitimi Nasıl Olmalı ?
  • 17
    Ara

Merhaba;
Web tasarım alanında uzmanlaşmayı hedefliyorum. Bunun için lisede web tasarım okuyorum ve üniversitede de bu alanda devam edeceğim. Bunun haricinde gerçek anlamda bu işe başladığımda aldığım web tasarım eğitimi bana yeterli olur mu?

Gönderen : Salih Demir   Tarih : 17/12/2015


Salih bey merhaba;
Web tasarım adına lisede aldığınız eğitimin içeriğini açıkcası bilemediğimizden net konuşamıyoruz. Ama gerek çevremizde gerekse de maillerle bize gelen sorulardan anladığımız kadarı ile lise ve üniversite eğitimi bu alanda temel noktaları öğretmeye yönelik. Bu eğitimle uzmanlaşmanız tamamen size bağlı. Şayet okulda öğrendiklerimle kalayım derseniz uzmanlaşma ihtimaliniz düşük. Web tasarım sürekli kendini yenileyen sistemlerle içerisinde sürekli gelişiyor. Bu yüzden siz eğitimin yanı sıra kendinizi geliştirmeniz için de özel çaba sarfetmeniz gerekiyor.

Web tasarım alanında uzmanlaşmak için tecrübe sahibi olmanız gerekir. Bunun için de farklı projeler ortaya koyup bunların tasarım ve kodlaması ile zaman harcayıp, hatalarla karşılaşıp çözüm sunmak durumundasınız. Bir kaç kod satırı ile statik siteler yapıp belki para kazanabilirsiniz ama çok erken bu sektörden çekilmek durumunda kalırsınız.

Bizim web tasarım konusunda size tavsiyemiz adım adım ve sağlam ilerlemeniz. Önünüzde bunun için oldukça zamanınız var. Gelişen sistemleri ve blogları sürekli takip edin, yeniliklerden haberiniz olsun. Kendinize bir proje belirleyin ve bunu en iyi şekilde yapmaya çalışın. Basit projelerle başlayıp sonra zorlaştırabilirsiniz.

Bu konuyla alakalı detaylı bilgiyi ve aklınıza takılanları bize ulaşarak da öğrenebilirsiniz. Eğitim hayatınızda başarılar dileriz.

Bu Yazıya Siz De Katılın