Web Tasarım Fiyatları

Web Tasarım Fiyatları
  • 1
    Eki

Web tasarım konusunda ihtiyacı olan firmaların veya kişilerin ilk yapacağı şey piyasa araştırmasıdır. Bu noktada da kriterler belirlenirken en önemli alan fiyat olarak belirlenir. Web tasarım fiyatları bir proje için elbette önem arzetmekte fakat bazen ucuz diye başladığınız projeler yıl sonunda astarını geçmiş olabiliyor.

Web tasarım fiyatları hakkında emek odaklı bir sektör olduğu için net konuşmak zor. Farklı dillerde, farklı kalitelerde, farklı altyapılarda yapılan web siteleri aynı etkiyi oluşturmayabilir. Bunlar hep aynı işi görüyor tezine sahip olanlara saygı duyarak bunu kabul etsek bile aldığınız hizmet aynı kalitede olmayabilir. Kimisi size yaptığı ucuz web sitesinden sonra verdiği her hizmeti fiyatlandırabilirken kimi firma 7/24 desteği ücretsiz sunar.

Peki biz ne düşünüyoruz ? Web tasarım fiyatları elbette önemli fakat bu konuda bizim sektörel tecrübemize dayanarak müşterilerimize veya ziyaretçilerimize bir kaç ufak tavsiyemiz olabilir.

Öncelikle web sitesi yaptıracaksanız;
– Muhatabınız kesinlikle bir firma olmalı. Çok kaliteli iş yapan freelance arkadaşlar elbette var ama kalitesiz iş yapanlar daha fazla ve ulaşılamama oranları daha yüksek.
– Web sitesini yapmadan önce firmanın size sunacağı hizmetleri mutlaka bilin.
– İstediklerinizi firmaya baştan söyleyin. Bu işlerde kervanın yolda düzelmesi biraz zor olabiliyor 🙂
– Destek hizmetinin süresini mutlaka öğrenin.

Bizim için en önemli maddelerden birisi destek hizmetidir. Bu hem altyapı güvenlik desteği hem içerik desteği, paket halinde düşünebilirsiniz. Çok iyi bir web siteniz var ama arkasında duracak teknik bir ekip yoksa uzun vadeli yatırım yapma konusunda tedirginlik yaşayabilirsiniz.

Kaliteli hizmet alıyorsanız fiyatın piyasanın biraz üzerinde olması normal. Ucuz iş kalitesizdir diyemeyiz elbette ama bize gelen talepleri göz önünde bulundurduğumuzda çoğu zaman ucuz işlerin daha pahalıya mal olduğunu da fazlasıyla görmüşlüğümüz var.

Son olarak web tasarım fiyatları mutlaka önemli ama fiyatlara dikkat ederken alacağınız hizmetin kalitesine ve desteğine de mutlaka ama mutlaka dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Web tasarım projenizle alakalı teknik bilgi ve fiyat teklifi almak için bize ulaşabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Resim Optimizsayonu Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde google resim optimizasyonu, hız için resim düzenleme ve resim optimizasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazıya Siz De Katılın