Web Tasarım Hizmetleri

Web Tasarım Hizmetleri
  • 14
    Tem

Gelişen teknolojilerle beraber web tasarım artık firmaların olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Firmaların yanı sıra bireysel olarak açılan blog veya bilgi paylaşım siteleri de hiç küçümsenmeyecek derecede büyümeye devam ediyor.

Bir firma olarak web tasarım hizmetine ihtiyaç duyduğunuzda bir çok web tasarım firmasına ulaşabilirsiniz. Bu noktadan sonra ise problem zinciri sizi karşılamaya başlayabilir. Nasıl mı derseniz ; 8 yıldır sektörün içerisinde olan bir yapı olarak tecrübe ettiğimiz bir nokta var : İşi almak için harcanan çaba, işi yapmak için malesef harcanmıyor. Böyle olunca da ortaya farklı problemler çıkabiliyor. Web tasarım hizmeti sunan bir firma ile çalışmaya başlamak bir süreçtir. Bu süreç içerisinde yaşadığımız olaylardan çıkardıklarımızı ve hizmet alacağınız yer ile alakalı dikkat etmeniz gereken noktaları ise iki madde ile açıklayalım.

1 – Web Tasarım Firması Olmayanlar
Telefonu açtınız karşıdan bir ses ” Alo “. Arkadan da kamyon geçiyor, sesini duyuyorsunuz. Oysa ki siz bir web tasarım firmasını aradınız. Bu tarz olaylarla karşılaşan sayısı oldukça fazla. Herhangi bir sabit hattı cep numarasına yönlendirerek, faturası bile olmayan fakat ısrarla hizmetlerimiz diye vurguda bulunan web siteleri de olukça fazla. Bakın burda bir detayın altını çizelim ” freelance ” kavramından bahsetmiyorum. Web tasarım firmasıyız diyerek insanları kandırmaya çalışan bir gruptan bahsediyorum. Bu zincirin ilk halkası olabilir sizin için. Bu tarz hizmetleri almamanızda fayda var. Sebebi ise şu ; çok iyi bir web sitesi yapabilir size, ihtimal dahilindedir fakat yarın birgün ek bir güncelleme ya da değişiklikte ” ben artık o işi yapmıyorum ” cevabını alma ihtimaliniz çok yüksek. Fiyatları hesaplı olduğu için küçük ölçekli firmalar tarafından tercih edilebilir fakat uzun vadede baktığınızda daha çok para harcayıp daha az hizmet aldığınız görebilirsiniz.

2 – Web Tasarım Firması Olanlar
Tek amacı web tasarım, web yazılım veya seo gibi alanlarda resmi olarak hizmet vermek olan bir gruptur ki bu kesimle çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Sebebi ise resmi olarak karşınızda bir firma var ve bu hiç tanımadığınız kişilere bakış açınızı biraz daha kurumsal hale getirebiliyor. Bu noktada ise dikkat edilmesi gereken nokta ise aldığınız hizmetin kalitesi. Diyebilirsiniz ki ” e hizmeti almadan nereden bileyim “. Haklısınız. O zaman siz de hizmeti almış olanları inceleyin. Referanslarına bakın ve istediğinizi ortaya net bir şekilde koyun. Bu süreç içerisinde en rahat edeceğiniz çalışma şekli aslında budur. En önemli nokta ise web sitesi bittikten sonraki süreç. Bu nedenle yıllık destek paketi olan firmaları tercih etminizi ayrıyeten tavsiye ederim.

Biz başarılıysak, olaylara sizin gözünüzden bakıp aynı açıdan çözüm ürettiğimiz içindir..

Bu Yazıya Siz De Katılın