Web Tasarım için Hosting Önemi

Web Tasarım için Hosting Önemi
  • 9
    Ara

Web tasarım sekötünde iş yapan bir çok kişinin çok da fazla önemsemediği konulardan birisi aslında bu. Web tasarım için hosting bizim açımızdan oldukça önemli. Nedenlerini ise sizinle paylaşalım.

Öncelikle hostingler kalite ve performans olarak kendi içlerinde ayrılıyor. Bu şu demek değil ; ucuz olan kalitesizdir ya da pahalı olan kalitelidir. Burada önemli olan temel noktalardan birisi hostingin kesintisiz hizmet vermesi, diğeri ise performansı ile sayfa açılış sürelerinin üst seviyede hızlı olması. Peki bu iki kriter neden bu kadar önemli ?

Müşteri memnuniyeti için sayfa hızı önemli. Çünkü insanlar ziyaret ettikleri web sitesinin yavaş açılmasına çoğu zaman sabredemeyebilirler. Başka seçenekleri olduğu için de o sayfayı kapatıp diğer seçenekleri denerler. Sitenize gelen ziyaretçinin sitenizi görmeden gitmesi üzücü bir durum. Bu aynı zamanda hemen çıkma oranını da yükselteceği için olukça büyük önem taşır. Bu nedenle sunucu seçiminde sorulması gereken noktaların başında bu geliyor.

Kesintisiz bağlantı ise Google için önemli. Çünkü Google botları sizin sitenizi ziyaret ettiğinde site kapalıysa herhangi bir indexleme yapamayacak ve bu durumu böyle bildirecektir. Bunun ise zararı şu ; özellikle SEO yapılan sitelerde bu tür kesintiler Google gözünde pek hoş karşılanmayabilir. Web tasarımda eğer SEO yapacaksanız hostinginizin performansı mutlaka üst düzeyde olmalı.

Web tasarım hizmeti alırken de hosting dahil alıyorsanız bu noktaları sormaya mutlaka özen gösterin. Siz sitede değilken sitenin yayında olup olmadığını bilemeyebilirsiniz. O yüzden güvenilir ve müşteri portföyü olan firmalardan hizmet almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca şunu da unutmamak gerekir ki Hosting sağlayıcıları geçici sürelerde resetleme veya güncelleme işlemi yapmak durumunda olabilirler. Bu gelişim için mecburi bir durumdur bu konularda da nadiren olan kısa kesintilerin de olabileceğini bilmeniz de yarar var.

Bu Yazıya Siz De Katılın