Web Tasarım İçin Önemini Kaybedenler

Web Tasarım İçin Önemini Kaybedenler
  • 16
    Şub

Sürekli gelişen ve değişen web tasarım sektöründe geçmişte sık kullanılan fakat günümüzde teknik olarak arka planda kalmışlardan bahsedeceğiz bu yazımızda. Bu şu demek değil ; bunlar artık çalışmıyor o yüzden kullanmayın. Aksine bunlar artık çalışıyor fakat kabak lastikle araba yürütmeye devam etmemenizi tavsiye ediyoruz.

XHtml
HTML5’in çıkışı ile birlikte artık yeni sitelerde ve tasarımlarda çok fazla kullanılmayan bu yöntem zamanında oldukça popülerdi. Bu yapıyla yazılmış olan siteleri sıklıkla görmemiz mümkün. Bu da ne kadar popüler olduğunun aslında bir kanıtı. Html 5’in nimetlerinden faydalanmak istemiyorum diyen bu yapıyla elbette çalışabilir.

Flash
Göze oldukça hoş gelen bu web tasarım yöntemi artık çok yaygın değil. Mobil cihazların yoğun kullanımı ve bazı cihazların flash desteğinde problemler çıkarması bunu etkileyen faktörler arasında yer alsa da aslında en büyük etken Google. Bu tarz sitelerin arkaplanını çok net okuyamadığı ve sıralamalarda alt sıralarda kaldığı için kullanıcılar tarafından artık çok fazla rağbet görmüyor. Ama şunu da belirtmeliyiz ki ustasının elinde harika projeler çıkabilir.

Statik Web Siteleri
Statik web tasarım genel anlamı ile yönetim paneli olmayan ve kodlarla müdahale imkanı sunan bu nedenle de güncelleme probleminin yaşandığı web sitelerini kapsar. Yönetim paneline sahip olan sitelerin kullanım kolaylığı statik siteleri de artık dinamik olmaya zorladı diyebilir. Bu nedenle bu tarz web siteleri de artık çok fazla kullanılmıyor.

Web tasarım konusunda şunu temel olarak söylemek mümkün; kullandığınız altyapı ne olursa olsun mutlaka güncel sürümde tutun. Bu hem web sitenizin gelişimi hem de değişiminiz için önemli. Yerinde saymak sizi sadece geri götürür. Çünkü rakiplerinizin çoğu emin olun birşeyler yapıyor.

Bu Yazıya Siz De Katılın