Web Tasarım Programları

Web Tasarım Programları
  • 6
    Kas

Merhaba;
Ben lise web tasarım öğrencisiyim. Web sitesi yapabilmek için hangi programları kullanmam lazım ? Her dil için farklı program var mı yoksa bir programla herşeyi halledebiliyor muyuz ? Bir de bu kadar fazla kodu nasıl ezberleyeceğiz ki bu işi yapmanın başka bir yolu yok mudur ? Teşekkürler.

Gönderen : Batu D.    Tarih : 06.11.2015


Batu Merhaba;
Bu sefer tersten başlayalım cevaplamaya. Bu kadar fazla kodu elbette ezberleyemezsiniz. Ezberleseniz bile kullanmadıkça unutursunuz. Web tasarım ve programlamada temel nokta işin mantığıdır. Yani siz kodlamada mantığı bildikten sonra kod ezberlemenize gerek yok. Araştırarak da doğru kodu bulabilirsiniz. 16 milyondan fazla kod var tüm dillerde. Bu nedenle kodları ezberlemek yerine mantığını kavrayabilirseniz daha verimli olacaktır. Zaten kodları kullana kullana alışıyorsunuz ve hafızanızda yer etmiş oluyor.

Gelelim ilk soruna. Web tasarım programları içerisinde bir çok seçenek var. Ücretli seçenekler olduğu gibi ücretsiz seçenekler de mevcut. Eğer başlangıç aşamasındaysanız tecrübelerimize dayanarak öğrenmeyi daha hızlı ilerletebilmeniz için Notpad++’ı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun haricinde Dreamviewer, Fireworks, Flash, Swish, Front Page, Edit Plus, PhpDesigner, Microsoft Visual Studio gibi webde size yardımcı olabilecek programları kullanabilirsiniz. Bu programlar popüler birçok dili destekliyor genelde. Fakat biraz önce de dediğim gibi başta biraz sizi yoracak gibi görünse de yazım kurallarına ve kod mantığına alışmanız için Notpad++ tavsiye edebiliriz.

Peki ileri seviyeye gelince ne yapacaksınız ? O zaman için de kısaca frameworkleri kullanarak daha hızlı çözümler üretebilirsiniz diyip kapatalım konuyu. Umarım ileri seviyelere geldiğinizde tekrardan detaylı şekilde cevaplarız sorunuzu.

Sevgilerle..

Bu Yazıya Siz De Katılın