Web Tasarım Tek Başına Yeterli Mi?

Web Tasarım Tek Başına Yeterli Mi?
  • 26
    Nis

Yeni müşteri hedefleyen bir çok kişi sadece web tasarım hizmeti almakla bu müşterilere de kavuşulacağını düşünmekte. Bu aslında yanlış değil fakat eksik bir düşünce. Web tasarım sektörü hem SEO ile hem de İnternet Reklamcılığı & Adwords ile iç içe bir sektör. Bir nevi birbirlerine tamamlayan sandalye ayakları gibi. Ama temel bir husus var ki web tasarım bu işin ana maddesi.

Peki Bu Süreç Nasıl İlerliyor ?

İnternet sitenizi yaptırırken öncelikle site içerisinde yapılması gereken tüm düzenlemelerin eksiksik olarak yapılması gerekiyor. Mesela Google’a reklam vereceksiniz. Sadece olsun diye yapılmış bir web sitesi Google reklam performansını olumsuz yönde etkiler. Ya da SEO çalışması yaptıracaksınız. Yine aynı şekilde site içindeki düzenlemeler en ince ayrıntısına kadar dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmeli.

Tüm bu düzenlemeler yapıldıktan sonra reklam veya seo çalışmaları programlanmalıdır. Tabi bu şu demek değil : Her yapılan web sitesi için reklam çalışması yapılması veya SEO çalışması yapılması zorunlu. Elbette değil. Bu tamamen sizin sektörünüzle, rekabet oranınızla ve beklentilerinizle alakalı. Bazen site içi düzenlemeleri çok iyi yapılmış, kullanıcı deneyimine üst seviyede önem veren web siteleri bu çalışmalara ihtiyaç da duymayabilir.

Bu Çalışmalar Ne Fayda Sağlar ?

Yukarıda bahsettiğimiz çalışmalar doğru bir şekilde yapıldığında ve site içi bu doğru düzenlemeler doğru yol tercih edilerek yapıldığında sizi hedef kitlenize ulaştırır. Bu da zaten bir projenin başlangıç hedefleri arasında yatıyor. Ondan sonraki süreçte ise etkileşime geçen bir web sitesinin kullanıcı taleplerine yoğunlaşarak kendini geliştirmesi gerekiyor.

Kullanıcı talepleri ve davranışları konusu açıkcası detaylı bir konu fakat bu konuyu da derin bir şekilde sizlerle paylaşıyor olacağız. Çok yakında..

Bu Yazıya Siz De Katılın