Web Tasarım ve Sosyal Medya

Web Tasarım ve Sosyal Medya
  • 2
    Tem

Web tasarım sektöründe hakimiyetini git gide büyüten sosyal medya siteleri artık her sitenin vazgeçilmezi haline geldi. Bu yazılımızda web sitenizde sosyal medyaya nasıl yer vermelisiniz ve sosyal medyada olmanızın size artı ve eksilerinden bahsedeceğiz.

Öncelikle web sitenizin içeriği ne olursa olsun bu içeriğin bir şekilde mutlaka okuyucusu vardır. Sitenizi o içerik için bile ziyaret etmemiş bir kişi ilgisini çekmesi halinde o içeriği mutlaka okuyacaktır. Şayet okuduğunu beğeniyorsa burda siz devreye girip bu beğendiklerini popüler sosyal ağlarda paylaşmasına imkan sağlamalısınız. Bu sosyal ağların başında facebook, twitter, instagram ve google+ geliyor. Bunun haricinde – ki bu nokta önemli – mobil kullanım oranı arttığı için artık whatsapp gibi uygulamarda da o yazıyı paylaşacak altyapıları oluşturmanızda fayda var.

Peki sosyal ağlarda yer almanın size kar ve zararı nedir ?

Web tasarımın yanı sıra buna marka değeri gözü ile bakmak lazım. İnsanların olduğu yer elbette sizin hizmetinizi veya ürününüzü pazarlamanız için en iyi ortam. Fakat bu noktada insanların firmanız hakkında düşünceleri noktasında fayda ve zarar ortaya çıkıyor. Varolalım derken yok olma ihtimali de doğabilir. Şöyle ki; pazarlamada bir kural var : ” İnsanlar beğendiklerini 10 kişiye beğenmediklerini 100 kişiye anlatır”. Bunu da göz önünde bulundurursanız ki içinde yaşadığımız sosyal hayattan bunun doğru olduğunu görüyoruz, prestijinizin sarsılmasıyla meşhur olmanız yüksek bir ihtimal. Bu nedenle doğru müşteri kitlesine hitap etmenizde ve açacağınız sosyal ağlardaki sayfalarda doğru müşterilerin olmasında büyük önem var.

Tüm bunları bir kenara bırakırsak sizin üzerinize düşen çok büyük bir sorumluluk var. Dürüst olun. Verdiğiniz hizmet ne olursa olsun, bir tane nal mıhı bile satsanız mıh düz olsun. Holding de yönetseniz bakkal da işletseniz kaliteli iş yapın. Büyük olmanız kaliteli olduğunuz anlamına gelmez. Ama kaliteli olmanız prestij sahibi olmanız anlamına kesinlikle gelir.

Kısacası sosyal medyayı farklı bir dünya olarak görüp rol yapmanıza gerek yok. Neyseniz o olun.

Bu Yazıya Siz De Katılın