Web Tasarımda İçeriğin Önemi

Web Tasarımda İçeriğin Önemi
  • 23
    Şub

Web sitelerinin varoluşundaki temel amaç konuşarak ulaşamayacağımız kitlelere yazarak ulaşmaktır. Bu nedenle web tasarım yapılırken de odak nokta mesajın verileceği alanları doğru belirlemektir. Peki bu şu demek mi : Web sitemi içerikle doldurayım insanlar elbet gelir. Tabi ki hayır. Web sitenizin genelinde çok içeriğin olmasından ziyade kaliteli içeriğin olması önemli. Günümüzde bile birçok web sitesinde bir hizmeti anlatmak için web sitesinde birden çok kez tekrarlandığını ama hiçbir şey anlatılmadığını görürsünüz.

Web tasarımda içerik bel kemiğini oluşturuyor. Çünkü siteniz insanlara tasarımıyla ve içeriyle birşeyler hissettirebilir. Bu nedenle web tasarımında renkler kadar cümleler de önemlidir.

Bir web sitesi yaparken unutulmaması gereken temel nokta sitenin arama motorları için değil ziyaretçileriniz için yapılması gerektiğidir. O yüzden tüm cümleleri ve içeriği de ziyaretçiler için düzenlemelisiniz. Sadece onlar için yazmalısınız. Bu şekilde insanlara doğru şeyleri ifade edebilirsiniz. Arama motorlarının bu olaya bakış açısı ise ” faydalı olmak ” için yapılan herşeyi kapsar. Kombi arızasıyla alakalı bir sayfa açmışsanız burada insanların size ulaşabileceği telefonların olması doğal fakat önemli olan arızayı tanıplayıp çözümünü sunabilmeniz. Böyle olduğunda o sayfada geçirilen süreden dahi arama motorları sizi ödüllendirebilir.

İçerik kalabalığı yapmadan müşterilerinizle güncel bilgileri, haberleri, duyuruları ve faydalı başlıkları paylaşmanız çok önemli. Tabi web sitenizde yazdığınız bu içeriklerin sosyal medyada da paylaşılması web tasarım çalışmasına bir bütünlük getirecek ve ziyaretçi sayınıza katkıda bulunacaktır.

Bu Yazıya Siz De Katılın