Web Tasarımda Kullanılan Programlar

Web Tasarımda Kullanılan Programlar
  • 25
    Şub

Web tasarım çalışması yapılırken bir çok programdan yardım alınabilir. Fakat bazı programlar var ki özellik ve kullanım açısından lazım olan çoğu fonksiyonu bünyesinde barındırarak tasarımcının işini oldukça kolaylaştırır. Bu programların en önemlilerine göz atacağız.

Adobe Photoshop
Çok yaygın kullanılan bir tasarım programıdır. Web sitesinin sayfa tasarımlarının yapılabileceği ve görsel olarak bir çok özelliği size sunan temel programlardan diyebiliriz.

Adobe Fireworks
Bu program da Photoshop programına benzer özelliklere sahiptir. İkisi arasındaki temel fark Fireworks’ün web tasarım için geliştirilip kullanım kolaylıklarına sahip olmasıdır.

Freehand
Vektörel tabanlı çalışan bu program web tasarım çalışması için yardımcı program diyebiliriz. Reklam alanlarında kullanacağınız grafikleri bu programla daha kaliteli bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz.

Corel
Vektörel tabanlı çalışan bir başka program. Grafik tasarımda oldukça etkili sonuçlar veren ve baskıya gönderilecek tasarım çalışmalarında yardımcı olacak önemli bir program. Web tasarım çalışmalarında da kullanılabilir.

Dreamviewer
En çok bilinen ve kullanılan programlar arasında yer alıyor bu program. Hem kodlama hem tasarım ayağını aynı anda yürütebilme özelliği Dreamviewer’i diğerlerinden biraz daha farklı kılıyor.

Bu programlar web sitenizin tasarım kısmı için kullanılan ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek programlardır. Bunların haricinde Flash, Front Page gibi zamanında popüler ama artık çok fazla talep görmeyen programlar da bulunuyor. Dediğimiz gibi bunlar da artık web tasarım çalışmalarında çok fazla kullanılmıyor.

Bu Yazıya Siz De Katılın