Yerel SEO İçin Google Firma Kaydı

Yerel SEO İçin Google Firma Kaydı
  • 17
    Oca

Lokasyon bazlı yapılan SEO çalışmalarında firmaların düştüğü hataların en başında bölgesel benzer içerikler yayınlamak geliyor. Aslında bu yöntem kısa vadede faydalıymış gibi görünse de uzun vadede ciddi sorunlarla sizi karşı karşıya getirebilir. Yerel SEO için Google firma kaydınızı yaparak daha etkili ve size sorun çıkarmayacak bir çalışmada bulunabilirsiniz.

Google Firma Kaydı Nedir ?

Google firma kaydı sayesinde markasal aramalarınızda ve google maps üzerinden yapılan aramalarda işletmenizin ön plana çıkması ve ziyaretçilerinize gösterilmesidir. Aşağıdaki görselde görüldüğü gibi arama sonuçlarında sağ tarafta çıkan firma tanıtımı veya Google haritalardaki gösterim ziyaretçiler için daha etkili sonuçlar sağlıyor. Bölgesel olarak yapılan SEO çalışmaları için olmazsa olmazlardan diyebiliriz.

Google Firma Kayıt

Google İşletme Kaydı Nasıl Yapılır ?

Bunun için öncelikle bir gmail hesabınızın olması gerekiyor. Gmail hesabınızla Google My Business sayfasından giriş yapın. Daha sonra ekrana gelen seçeneklerden işletme türünüzü seçin. Vitrin, Hizmet ve Marka seçeneklerinden size uygun olanı seçtikten sonra işletme kaydınız için sizden istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurun. Burada dikkat etmeniz gereken temel nokta bilgilerin eksiksiz ve doğru olmasıdır. Tüm bu bilgileri doldurduktan sonra firma kaydınız için son bir aşama kalıyor.

Google verdiğiniz posta adresine 15 gün içerisinde bir kod gönderiyor posta yoluyla. Bu kod size ulaştığında tekrardan hesabınıza giriş yaparak kodu girin ve hesabınızı doğrulayın. Doğrulama işleminden bir süre sonra (1-2 hafta sürebilir) yerel aramalarda firmanızın çıktığını göreceksiniz.

Bu işlemlerden sonra profilinizi düzenlemeniz için sizi profil ayarlarınıza yönlendirir. Elinizden geldiği kadar profilinizde tamamlanmamış yer bırakmayın. Web site adresiniz, telefon – fax numaralarınız, açık adres harita lokasyonunuz, profil fotoğrafınız, işletme fotoğraflarınız ve doldurabildiğiniz diğer tüm alanları doldurun.

Bu Yazıya Siz De Katılın